Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Rugsėjo 23 d. minime Lietuvos žydų genocido atminimo dieną. Šią dieną rengiamos atminties eitynės į žydų žudynių vietas.

Dešimtmetį vykstanti tradicinė pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ – tai kvietimas mokytojams su mokiniais prisiminti per Holokaustą sunaikintas Lietuvos žydų bendruomenes, kartu nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir mūsų gimnazijos mokiniai. III klasės gimnazistai kartu su istorijos mokytoja atsinešė akmenuką su užrašytu nužudyto asmens vardu. Akmenukus padėjome masinių žudynių vietoje, netoli Antanašės kaimo esančiose žydų kapinaitėse, taip parodydami, kad nužudytieji buvo ne skaičius, bet konkretūs žmonės su asmeninėmis istorijomis.

Pasidalinkite įrašu

Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email