Karjeros mugė

Kovo 23 d. Obelių gimnazijos mokiniai dalyvavo Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinyje vykusioje Karjeros mugėje. Jos metu vyko Lietuvos mokymo įstaigų studijų pristatymai, paskaitos, sėkmės istorijos, įmonių pristatymai, mokymo įstaigų konsultacijos prie stendų, LSMU, VU pristatymas vyko nuotoliniu būdu.

Kovo 30 d. mūsų gimnazijos 7-8 klasių mokiniai vyko į  pažintinius vizitus į „UAB Aukštaitijos vandenys“ ir „Panevėžio Steam atviros prieigos centrą“. Mokiniai „UAB Aukštaitijos vandenyse“ susipažino su vandens gavyba. Panevėžio Steam atviros prieigos centre mokiniai galėjo praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, savarankiškai eksperimentuoti ir kurti. Mokiniai dalyvavo užsiėmimuose chemijos ir fizikos laboratorijose. Chemijos laboratorijoje gamino dirbtinį ikrą, o fizikos laboratorijoje klausėsi paskaitos „Kodėl vanduo neužšąla prie 0?“. Vėliau patys savarankiškai eksperimentavo.

Kovo 30 d. mūsų gimnazijos abiturientai lankėsi didžiausioje Lietuvoje mokymosi, žinių
ir karjeros planavimo parodoje „KARJERA & STUDIJOS 2023. Paroda, skirta
moksleiviams, studentams, karjeros kelią besirenkantiems ar keičiantiems žmonėms,
mokytojams ir mokyklų administracijoms. Abiturientai lankėsi verslo atstovų,
akademinėje, profesinių mokyklų, inovacijų erdvėse.

Balandžio 21 d. mūsų gimnazijos Ig ir IIg mokiniai lankėsi Rokiškio profesinio rengimo centre, kur susipažino su įvairiomis profesijomis. Mokiniai galėjo praktiškai prisiliesti prie tam tikrų veiklų. Grįždami namo aplankėme AB „Panevėžio energija“ Rokiškio šilumos tinklų rajoną. Mokiniai susipažino su įmonės veikla, įrenginiais, su įmonėje dirbančiais tam tikrų profesijų atstovais.

Balandžio 26 d. mūsų gimnazijos penktokai ir šeštokai lankėsi Valstybinėje miškų urėdijoje, kur susipažino su miškininko profesija. Valstybinė miškų urėdija Rokiškio padalinys aktyviai prisideda prie Lietuvos miškingumo didinimo, biologinės įvairovės ir miško ekosistemų išsaugojimo. Mokiniai iš arti susipažino su miškininko profesija bei tuo, kuo miškininkai gyvena kasdien. Susitikimo metu mokiniai galėjo praktiškai prisiliesti prie miškininko darbo – miško sodmenų auginimo, miškų priežiūros ir apsaugos.

„Studijų diena 2023“

 Rugsėjo 27 d. antrus metus iš eilės Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje vyko „Studijų diena 2023“. Šiame renginyje dalyvavo ir II, III klasių mokiniai. Renginio metu vyko paskaitos ir susitikimai su mokymo įstaigų, verslo atstovais, karjeros konsultantais, buvusiais abiturientais ir jau dabartiniais studentais, garsiomis ir įkvepiančiomis asmenybėmis. Mokiniai galėjo tiesiogiai pabendrauti su Lietuvos universitetų, kolegijų ir profesinio rengimo mokyklų atstovais, užduoti jiems rūpimus klausimus, sužinoti naujienas.

Užaugęs būsiu lakūnu

 Spalio 20 d. Obelių gimnazijos 8 – tos ir I-os klasės mokiniai lankėsi Lietuvos aviacijos muziejuje Kaune, kur susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, o svarbiausia – galėjo pasimatuoti lakūno profesiją ir išmėginti savo jėgas pilotuojant virtualų orlaivį. Edukaciniame užsiėmime naudojamas muziejaus skraidymų imitatorius – orlaivio kabinos maketas su įdiegta valdymo bei programine įranga. Virtualių skrydžių programa leidžia pasirinkti orlaivio tipą, kilti ir leistis aerodromuose bet kurioje pasaulio šalyje. Treniruoklis skirtas susipažinti su orlaivio valdymo ypatumais, o patyrusiems „skraidūnams“ – pasitikrinti savo žinias.

„AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĖ 2024“

 Lietuvos „AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĖ 2024“ – tai bene laukiamiausias metų renginys būsimiems studentams, jų tėvams ir netgi – mokytojams. Obelių gimnazijos III ir IV klasių mokiniai taip pat vyko į Kauną ir dalyvavo šiame renginyje, kur mokinius pasitiko bene visos Lietuvos aukštosios mokyklos – universitetai, kolegijos, profesinio mokymo įstaigos.

Šalia Lietuvos aukštojo mokslo mugės „Aukštųjų mokyklų mugės 2024“ lankytojų – esamųjų ir būsimųjų studentų, tėvų, pedagogų – laukė ir visa diena renginių: aukštųjų mokyklų prisistatymai, įkvepiantys pasakojimai apie studijas ir karjerą po jų – tiesiai iš aukštųjų mokyklų absolventų lūpų, praktiniai ekspertų patarimai apie tai, kaip teisingai pasirinkti savo ateitį.

„Karjeros diena 2024“

Vasario 1 d. Rokiškio r. Obelių gimnazijos I – IV klasių mokiniai dalyvavo J. Tumo – Vaižganto gimnazijoje vykusioje  ,,Karjeros dienoje 2024“

„Karjeros dienos 2024“ tikslas – padėti gimnazistams susipažinti su karjeros galimybėmis baigus gimnaziją  ir atsakyti į visus rūpimus su karjera ir studijomis susijusius klausimus. Renginio metu gimnazistai galėjo dalyvauti skirtingose paskaitose, daugelis šia galimybe pasinaudojo. Savo mokymo įstaigas pristatė universitetai bei kolegijos.

Miškininko profesija

Vasario 28 dieną Obelių gimnazijos 5, 8 klasės mokiniai dalyvavo karjeros ugdymo pamokoje, kurios metu Rokiškio regioninio padalinio miškininkė Jolita pristatė miškininko profesiją bei su moksleiviais kalbėjo apie situaciją šalies miškuose. 

Mokiniai  „pasimatavo“ miškininko profesiją, susipažino su darbo sąlygomis.  Įsitikino, kad miškininkai  rūpinasi, saugo ir puoselėja mišką. Papasakojo kokių savybių reikia turėti, norint tapti miškininku ir kokios mokymo įstaigos ruošia specialistus.

„MAKARONŲ TILTAI“

Balandžio 26 mūsų gimnazijos devintokai vyko į Juozo Tūbelio  progimnaziją, kuri, kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Statybos valdymo ir nekilnojamojo turto katedros docentu daktaru Gintautu Ambrasu, jau antrą pavasarį iš eilės, įgyvendino smagų projektą – statė makaronų tiltus. Mūsų gimnazijai atstovavo : Emilis Skvarnavičius, Nojus Stašelis, Titas Karaškevičius, Armandas Pivoriūnas.

Susitikimas su Panevėžio kolegijos atstovais

 Balandžio 26 d. Obelių gimnazijoje viešėjo Panevėžio kolegijos dėstytojų ir studentų grupė, kuri supažindino mūsų gimnazijos mokinius su studijų programomis, priėmimo taisyklėmis, įsidarbinimo galimybėmis ir kitais mokiniams aktualiais klausimais.