Karjeros mugė

Kovo 23 d. Obelių gimnazijos mokiniai dalyvavo Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinyje vykusioje Karjeros mugėje. Jos metu vyko Lietuvos mokymo įstaigų studijų pristatymai, paskaitos, sėkmės istorijos, įmonių pristatymai, mokymo įstaigų konsultacijos prie stendų, LSMU, VU pristatymas vyko nuotoliniu būdu.

Kovo 30 d. mūsų gimnazijos 7-8 klasių mokiniai vyko į  pažintinius vizitus į „UAB Aukštaitijos vandenys“ ir „Panevėžio Steam atviros prieigos centrą“. Mokiniai „UAB Aukštaitijos vandenyse“ susipažino su vandens gavyba. Panevėžio Steam atviros prieigos centre mokiniai galėjo praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, savarankiškai eksperimentuoti ir kurti. Mokiniai dalyvavo užsiėmimuose chemijos ir fizikos laboratorijose. Chemijos laboratorijoje gamino dirbtinį ikrą, o fizikos laboratorijoje klausėsi paskaitos „Kodėl vanduo neužšąla prie 0?“. Vėliau patys savarankiškai eksperimentavo.

Kovo 30 d. mūsų gimnazijos abiturientai lankėsi didžiausioje Lietuvoje mokymosi, žinių
ir karjeros planavimo parodoje „KARJERA & STUDIJOS 2023. Paroda, skirta
moksleiviams, studentams, karjeros kelią besirenkantiems ar keičiantiems žmonėms,
mokytojams ir mokyklų administracijoms. Abiturientai lankėsi verslo atstovų,
akademinėje, profesinių mokyklų, inovacijų erdvėse.

Balandžio 21 d. mūsų gimnazijos Ig ir IIg mokiniai lankėsi Rokiškio profesinio rengimo centre, kur susipažino su įvairiomis profesijomis. Mokiniai galėjo praktiškai prisiliesti prie tam tikrų veiklų. Grįždami namo aplankėme AB „Panevėžio energija“ Rokiškio šilumos tinklų rajoną. Mokiniai susipažino su įmonės veikla, įrenginiais, su įmonėje dirbančiais tam tikrų profesijų atstovais.

Balandžio 26 d. mūsų gimnazijos penktokai ir šeštokai lankėsi Valstybinėje miškų urėdijoje, kur susipažino su miškininko profesija. Valstybinė miškų urėdija Rokiškio padalinys aktyviai prisideda prie Lietuvos miškingumo didinimo, biologinės įvairovės ir miško ekosistemų išsaugojimo. Mokiniai iš arti susipažino su miškininko profesija bei tuo, kuo miškininkai gyvena kasdien. Susitikimo metu mokiniai galėjo praktiškai prisiliesti prie miškininko darbo – miško sodmenų auginimo, miškų priežiūros ir apsaugos.

„Studijų diena 2023“

 Rugsėjo 27 d. antrus metus iš eilės Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje vyko „Studijų diena 2023“. Šiame renginyje dalyvavo ir II, III klasių mokiniai. Renginio metu vyko paskaitos ir susitikimai su mokymo įstaigų, verslo atstovais, karjeros konsultantais, buvusiais abiturientais ir jau dabartiniais studentais, garsiomis ir įkvepiančiomis asmenybėmis. Mokiniai galėjo tiesiogiai pabendrauti su Lietuvos universitetų, kolegijų ir profesinio rengimo mokyklų atstovais, užduoti jiems rūpimus klausimus, sužinoti naujienas.