Matematika su universiteto dėstytoju

Spalio 3 dieną gimnazijos 8-tos ir I-os klasių mokiniai, kartu su matematikos mokytoja A.Kuliene, dalyvavo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dekanato inicijuojamame projekte „Pamoka su universiteto dėstytoju“. Projekto tikslas – parodyti, kad mokslas nėra nutolęs nuo mokyklos, kad jis įdomus ir suprantamas mokiniams.

8-os klasės mokiniams nuotolinę pamoką vedė Vilniaus universiteto docentas dr. Martynas Sabaliauskas. Pamokos tema „Parametrinės kreivės ir paviršiai“, kurios metu, interaktyvių programų dėka, buvo galima išvysti neįtikėtinų kreivių ir paviršių vizualizacijų. Taip pat interaktyvios programos „Geogebra“ pagalba buvo analizuota objekto simetriškumo savybė. Klausytojus stebino kokį meno kūrinį galima gauti šios savybės ir interaktyvių programų pagalba. Pabandykite paspaudę nuorodą:  2D parametric curve – GeoGebra

I-os klasės mokiniams pamoką vedė Vilniaus universiteto docentė dr. Roma Kačinskaitė. Pamokos tema „Kas bendro tarp vinies, buožgalvio ir šiuolaikinių technologijų“. Pamokos metu parodyta, kaip atrodo aptiktas taip vadinamas “vestonų kaulas” su įpjovomis (30 tūkstančių metų prieš mūsų erą). Tai leidžia istorikams manyti, kad jau tada mūsų protėviai mokėjo skaičiuoti. Pademonstruota Šumerų naudota šešiasdešimtainė sistema, kuri naudojama ir šiais laikais skaičiuojant laiką ar kampus, taip pat priminta, kad Romėniškus skaitmenis naudojame ir šiais laikais. Šioje pamokoje buvo papasakota ir parodyta skaičiaus raida nuo priešistorinių laikų iki šių dienų.

Akimirkos iš pamokų

Pasidalinkite įrašu

Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email