Obelinė 2020

Rugsėjo pradžia sukviečia ne tik mokinius į mokyklas, bet ir obeliečius bei miesto svečius į tradicinę, šiemet jau 18 metus organizuojamą „Obelinę“. Kaip įprasta, programoje siūloma daugybė veiklų, susitikimų vykstančių visame miestelyje net kelias dienas ir kviečiama pasodinti savo obelį prie gimnazijos esančiame „100-mečio obelų sode“.

Gimnazijos 1-5 klasių mokiniai su mokytojais šių metų šventei vykdė projektą „Obeliečių diena“. Vaikai keliavo po Obelių miestelį aplankydami Laisvės kovų istorijos muziejų, Obelių paminklą skirtą 1941 m. Birželio sukilėliams, Obelių aikštę, Ramintos šaltinį, malūną ir kt. visur atlikdami paruoštas užduotis ir žaisdami įvairius žaidimus. Gimnazijos vyresnieji, 6-8 ir I-IVg. klasių mokiniai, kartu su mokytojais „Obelinei“ šiemet pasirinko vykdyti projektą „Vieno pastato istorija“, kuriuo norėjo papasakoti miesto esamų ir buvusių pastatų, vietovių istorijas. Buvo renkama informacija apie Laisvės kovų istorijos muziejų, Antanašės dvarą, pieninę „Labas“, archeologinių tyrinėjimų vietą prie senojo dvaro pastato, miestelio bibliotekų ir vaistinių buvusius ir esamus pastatus ir , žinoma, apie Obeliuose gyvavusias senąsias mokyklas. Pasibaigus koncertui „Istorijų palydos“ (mokyt. Daiva Kundelienė) prie gimnazijos, mokiniai kartu su mokytojais gavę „Kelionių pasus“ su užduotimis ir ant stovų-stendų paruošę trumpus pastatų istorijų aprašymus ir nuotraukas, iškeliavo link savo tyrinėtų objektų. Pasiekti objektus nebuvo taip paprasta, reikėjo įveikti užduotis, o jas įveikus laukė įdomūs ir įtraukiantys pasakojimai bei istorijos.

Ši diena suteikė daug gerų įspūdžių, naujų žinių apie miesto istoriją ne tik mokiniams, bet ir obeliečiams bei svečiams paliekant stendus „Vieno pastato istorija“ prie tyrinėjamų objektų.