Išvyka į edukacinę ekskursiją „Koduota kelionė po Ilzenbergo dvarą“

Rugsėjo 27 d. Rokiškio r. Obelių gimnazijos neformaliojo švietimo mokytoja Dovilė Šimėnaitė organizavo pirmąją išvyką kartu su „Keliautojų klubo“ būrelio nariais (6 kl., IIg.) į Rokiškio krašte žinomą Ilzenbergo dvarą.

Ši išvyka buvo integruojama su kalbų pamokomis minint Europos kalbų dieną, todėl prie „Keliautojų klubo“ prisijungė ir daugiau mokinių bei anglų kalbos mokytoja Džiuginta Lukošiūnienė. Kartu sudalyvavome Ilzenbergo dvaro edukacinėje ekskursijoje „Užkoduota kelionė po Ilzenbergo dvarą“.

Atvykusius mus pasitiko dvaro gidė, kuri vedžiodama po dvaro parką, įdomiai ir žaismingai supažindino mokinius su unikalia XVI a. siekiančia Ilzenbergo dvaro istorija, architektūra ir kraštovaizdžiu.

Po apžvalginės ekskursijos mokiniai buvo suskirstyti į grupes. Kiekviena grupė gavo dvaro parko teritorijos žemėlapį bei užduotį, kurią atlikti galėjo tik suradę ieškomą objektą. Objektuose suradę lenteles su QR kodais turėjo iššifruoti užkoduotą užduotį ir surasti atsakymus, kurie slėpėsi šalia esančiuose informaciniuose stenduose, arba reikėjo gerai pasukti galvas ir prisiminti gidės pasakojimą ekskursijos metu. Išsprendę užduotis komandos turėjo kuo skubiau atsakymus pateikti gidei.

„Keliautojų klubo“ nariai ir kiti mokiniai pagauti azarto, vedini smalsumo, geros nuotaikos aktyviai įsitraukė į žaidimą. Visi bėgiojo po dvaro parką ieškodami atsakymų ir stengėsi kuo greičiau atlikti užduotis – būti pirmi. Džiugu, kad mokiniai šauniai pasirodė, todėl gavo simbolinius dvaro prizus, o viską vainikavo netikėtas ir garsus patrankos šūvis, lydimas puikių emocijų.

Ir tai dar ne viskas. Dvaro gidė su būrelio vadove Dovile pakvietė šaunią ekskursijos kompaniją į dvaro kavinukę, kur visus pavaišino šilta arbata, dvariškais sausainiais, pyragu, medumi. Vaišių atsivežėme ir patys, tad kaip reikiant pasmaguriavome.

Diena nepagailėjo saulės ir šilumos. Ilzenbergo dvaro parkas žavėjo ir džiugino rudens spalvų palete. Tai mūsų išvykai suteikė dar daugiau gerų emocijų, kuriomis dalindamiesi grįžome atgal į mokyklą.