Europos kalbų diena

Minint Europos kalbų dieną Europos kalbų diena – rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms.

Pirmą kartą švęsta 2001 m. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Mūsų mokykloje taip pat tapo įprasta paminėti šią dieną. Šįkart 1-12 klasių mokiniai užsienio ir lietuvių kalbomis kūrė projektus-plakatus keliaudami po Lietuvą, Latviją, Estiją, Lenkiją, Baltarusiją, Vokietiją, Angliją, Ukrainą, Rusiją, Švediją ir Škotiją, sveikinosi, atsisveikino ir kitaip turtino savo užsienio kalbų kalbinius išteklius.

Į veiklas įsijungė visi užsienio kalbų pedagogės: anglų kalbos mokytojos Džiuginta Lukošiūnienė, Reda Ruželienė, rusų kalbos mokytojos Vera Kišūnienė, Laima Mikuckienė- bei lituanistės Jūratė Šeikuvienė, Olga Skvarnavičienė.

Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Pasidalinkite įrašu

Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email