„Adamkiada 2022“

Paskutinį gegužės savaitgalį į Butrimonis su trenksmu vėl sugrįžo respublikinė sporto ir meno šventė ,,Adamkiada“, skirta p. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų kaimo mokyklų mokiniams bei Prezidento Valdo Adamkaus sportinių rezultatų ir kilnių tikslų įprasminimui. Šią šventę Butrimonių gimnazija surengė jau septintą kartą. Mokiniai iš visos Lietuvos varžėsi Prezidento jaunystėje pamėgtose sportinėse rungtyse, jaunieji dailininkai dalyvavo plenere, vyko dainų konkursas. Šiemetinės ,,Adamkiados 2022” šūkis – ,,Mes stiprūs kartu”.

Šventėje dalyvavo ir mūsų gimnazijos sportuojantys , dainuojantys bei piešiantys mūsų gimnazijos mokiniai. Nors šventę lydėjo lietus ,  tai nesutrukdė visiems turėti gerą laiką ir puikią nuotaiką.

Kasmet „Adamkiados“ judėjimas pažymi kiekvienos šventėje dalyvaujančios mokyklos iškiliausią mokinį už jo nuveiktus darbus, puikų mokymąsi, sporto ir meno pasiekimus, tinkamą mokyklos reprezentavimą. ,,Adamkiados garbės” nominantai- žmonės, besistengiantys savo pasiekimais pelnyti garbę ne tik sau, bet ir savo mokyklai, bendruomenei, o ateityje- turbūt ir savo šaliai. Šia nominacija apdovanota IIIg klasės mokinė Akvilė Šablinskaitė.

Šiemet svarbi „Adamkiados“ dalis – dainų konkursas „Mes stiprūs kartu“. 15-a mokyklų atsivežė balsingiausius ugdytinius – solistus, duetus, vokalinius bei mišrius ansamblius. Atlikėjų pasirinkti kūriniai stebino interpretacijų grožiu bei perteiktų emocijų gilumu. Šiame konkurse dalyvavo gimnazijos merginų grupė „Domino“ ir pagrindinės vokalo studijos ansamblis.

Šiemetinėje „Adamkiadoje“ tradiciškai vyko jaunųjų dailininkų pleneras tokia pat kaip ir dainų konkurso tema – „Mes stiprūs kartu“. Konkurse dalyvavo IIIg klasės mokinys Aurimas Čirpus ir 7 klasės mokinė Ugnė Kairytė.

Nors kiekviena „Adamkiada“ vis kitokia, bet jaunieji sportininkai kasmet varžosi būtent tose sporto šakose, kurias mėgo prezidentas Valdas Adamkus – 60 m bėgimas, šuolis į tolį, futbolas.

Dalyviams vėl surengta smagi loterija

Šiemet šventėje vėl vyko loterija, kurioje dalyvavo visi atvykusių mokyklų mokiniai. Gimnazijos mokiniai  Titas Karaškevičius, Rūta Kolosovaitė ir Svajūnas Senkevičius laimėjo puikius prizus-kuprinę, marškinėlius, kamuolį, čekį į piceriją.