Bendra informacija

2019 m. kovo 28 d.

Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas

2019 metų balandžio–gegužės mėn.   Obelių gimnazijos antros, ketvirtos ir šeštos klasės mokiniai dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. Patikrinimo rezultatai bus naudojami gimnazijos veiklos tobulinimui, ugdymo proceso suasmeninimui, kiekvieno mokinio pažangos gerinimui ir savalaikės mokymosi pagalbos užtikrinimui.

Aštuntokai šiais mokslo metais dalyvaus bandomajame elektroniniame 8 klasės mokinių pasiekimų patikrinime (e-NMPP). NMPP, kuriame mokinai pildė popierinius testų sąsiuvinius, nuo šiol nebus vykdomas. Testas bus iš dviejų dalių – matematikos ir gamtos mokslų. Aštuntokų skaitymo ir rašymo testų šiais metais nebus. Testavimas vyks gegužės 7 ir 9 dienomis. Mokiniai pildys ir mokinio klausimyną. Darbų vertinimas ir duomenų surinkimas bus automatinis. Kaip įprasta, pavasarį gausime NMPP ataskaitas.

Atliekant mokymosi pasiekimų vertinimą bus naudojami ir mokinių klausimynai. Mokinių klausimynai skirti tiksliau ir visapusiškiau įvertinti ugdymo kokybę mokykloje. Remiantis mokinių klausimynų duomenimis bus apskaičiuoti tokie rodikliai kaip mokyklos sukuriama pridėtinė vertė, mokyklos klimatas, patyčių situacija mokykloje, mokinių mokėjimas mokytis – 4 klasei; mokyklos sukuriama pridėtinė vertė, mokinių savijauta mokykloje, mokyklos kultūra, mokinių mokėjimas mokytis – 6 ir 8 klasei.

Mokinių klausimynai bus sudaryti remiantis klausimynais, kurie naudojami nacionaliniuose mokinių pasiekimų tyrimuose. Nacionalinių tyrimų klausimynai ir kita tyrimų medžiaga skelbiama Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje adresu http://www.nec.lt/342/

TESTAVIMO GRAFIKAI IR TRUKMĖ

2 klasės nurodyto dalyko/ ugdymo srities NMPP testas, klausimynas

Rašymas, 1 dalis

Balandžio 16 d., 9 val.

Balandžio 18 d., 9 val.

Rašymas, 2 dalis

Gegužės 3 d., 9 val.

Balandžio 30 d., 9 val.

Laikas, skirtas diagnostinių testų atlikimui, gali būti pratęstas iki 55 min.

4 klasės nurodyto dalyko/ ugdymo srities NMPP testas, klausimynas

Rašymas

Balandžio 16 d., 9 val.

Balandžio 18 d., 9 val.

Pasaulio pažinimas

Gegužės 3 d., 9 val.

Balandžio 30 d., 9 val.

6 klasės nurodyto dalyko/ ugdymo srities NMPP testas, klausimynas

Rašymas

Balandžio 15 d., 9 val.

Balandžio 17 d., 9 val.

45 min.

Balandžio 19   d., 9 val.

8 klasės nurodyto dalyko/ ugdymo srities NMPP testas, klausimynas

60 min.

Gegužės 7 ir 9 dienomis

Gamtos mokslai